Urlop na wsi czyli czego nie pakować do walizki

Chociaż lato zbliża się coraz szybciej,ale dla tych którzy mają dzieci w szkołach czas dłuży się.
Już zastanawiasz się co poczniesz z własną energiczną i rozbrykaną gromadką? Jak to co spędź urlop na wsi. Swoboda dla dzieci chwila wytchnienia dla Ciebie.
Być może już planujesz co będziesz robiła, co zabierzesz ze sobą. Nie wiem co masz zapakować do walizki, ale powiem czego nie pakować do walizki.

1. Szpilek na wysokim obcasie.
Spędzając urlop na wsi to pierwsza rzecz z tych: czego nie pakować do walizki. 

Ogólnie daruj sobie pantofelki i sandałki. No chyba, że lubisz ekstremalne doznania.
Nawet jeśli miejsce do którego się wybierasz ma wybrukowane podwórko to po wyjściu poza ogrodzenie podwórka ugrzęźniesz w błocie po kostki. Szkoda tak delikatnych bucików na wiejskie drogi.

2. Małej czarnej. To kolejny zbędny bagaż pt.: „Czego nie pakować do walizki” wybierając się na urlop na wsi.

Wiele baz noclegowych zapewnia wieczorem opiekę dla najmłodszych gości by Ci starsi mogli odetchnąć. Zdecydowanie odradzam pakowanie małej czarnej do walizki na ten urlop. Romantyczna kolacja z mężem przy świecach, później spacer przy rozgwieżdżonym niebie – taki strój po prostu będzie nie wygodny.


3. Urlop na wsi – czyli czego nie pakować do walizki:
perfum.

Zwłaszcza tych, które są produkowane na bazie naturalnych feromonów. Może się okazać, że nie tylko ty jesteś amatorem tego zapachu i będziesz wabić komary, muszki i inne latające stworzonka. W takim miejscu zdecydowanie bardziej sprawdza się spray na komary i kleszcze. Możesz poszukać czegoś o zapachu zbliżonym do Twoich perfum oferta tych specyfików naprawdę jest ogromna.

4. Urlop na wsi – czyli czego nie pakować do walizki:
Laptopa.

Ja kto tak? Bez laptopa? Przecież gdzie sprawdzisz co warto odwiedzić, trasy i ścieżki widokowe? Normalnie zapytasz miejscowych co jest warte zobaczenia. Nawet jeśli gospodarz udostępnia sieć wi-fi to jedziesz wypoczywać a nie pracować czy marnować czas na portalach społecznościowych. Serio laptop zostaje w domu.

Na zakończenie:

Mam nadzieję, że tegoroczne lato będzie bardzo udane. A Ty i Twoja rodzina odpoczniecie i przeżyjecie wspaniałą przygodę.

Mam nadzieję, że tegoroczne lato będzie bardzo udane. A Ty i Twoja rodzina odpoczniecie i przeżyjecie wspaniałą przygodę.
Teraz „praca domowa” dla Ciebie. Pomyśl i zastanów się co jeszcze wyrzucisz zbędnego ze swojej walizki.

A jeśli potrzebujesz jeszcze więcej informacji na co powinnaś się przygotować spędzając urlop na wsi koniecznie przeczytaj Infrastruktura na wsi czyli coś co istnieje…
Swoimi spostrzeżeniami podziel się ze mną w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *