Lista rzeczy, która pomaga przetrwać zwykły dzień

Każdego ranka tak jak miliony ludzi w Polsce wstaję rano, ok nie wstaję tylko zmartwychwstaję, by przetrwać kolejny dzień. Moje życie nieco się różni od większości czytelników, dlatego też przedstawiam Ci absolutne must have: lista rzeczy, które pomogą przetrwać dzień. Oto ona:

Samochód, bez niego dzień byłby trudniejszy.

Chociaż samochód w dzisiejszym świecie jest na porządku dziennym to szczególnie na wsi można odczuć komfort jego posiadania. Nie mówię tu o super marce, jakimś „wypasionym” modelu, ale o aucie, które przetrwa trudne czasem ekstremalne warunki. Śnieg, mróz, błoto, wszędobylski kurz, drogi rodem ze średniowiecza szczególnie dokuczają w wiejskich warunkach.

Inna sprawa, że wiele osób za bardzo przyzwyczaiło się do wygód jakie daje i potrafią do warzywniaka jechać, co osobiście uważam za przegięcie. Postanowiłam, że zrezygnuję z jazdy wszędzie i zawsze tam gdzie będzie to możliwe, pomimo tego, że odległości są dość spore. Przesiadam się na rower lub wybiorę się na spacer. 

Lista rzeczy, które ułatwiają przetrwanie zwykłego dnia na wsi zawiera też spore zapasy spożywcze. 

Nie mogłam się przyzwyczaić do życia bez sklepów tuż obok, które w ofercie mają wszystko co potrzebuję, a nawet więcej. Bardzo często brakowało mi podstawowych produktów, bo zwyczajnie zapomniałam kupić, a miejscowy sklep otwarty jest do wczesnych godzin popołudniowych.

Nauczyłam się robić racjonalne zapasy spożywcze, by co chwila nie jeździć do sklepu. Planować zakupy, mrozić lub w inny sposób przechowywać żywność, żeby nie tracić czasu na kombinacje co by tu… 

telefon, laptop, notes lista rzeczy która pomoże przetrwać zwykły dzień na wsi.

Coś oczywistego dla większości – Telefon.

Nawet nie wyobrażasz sobie jak nie doceniasz tego urządzenia. Jakie to udogodnienie kiedy w każdej chwili masz kontakt z najbliższymi. Po przeprowadzce na wieś przez kilka lat mimo, że mieliśmy telefony nie mogliśmy z nich normalnie korzystać przez brak zasięgu. Jakie dziwne kombinacje trzeba było wykonywać by chwilę porozmawiać. Z czasem zasięg miał tak tragiczny poziom, że trzeba było szukać innych rozwiązań, dlatego też moja lista rzeczy zwiera: 

Lista rzeczy zawiera też repeter dziwne urządzenie, ale korzyści ogromne. 

Dobra przyznaję się, że mimo posiadania tego ustrojstwa i tak nie zawsze jestem w zasięgu. Mimo wszystko kiedy potrzeba mogę bez większych problemów korzystać z telefonu. Większość z Was uważa zapewne, że to kwestia wyboru operatora sieci komórkowej, ale niestety nie. Żadna, ale to absolutnie żadna sieć nie dociera w to miejsce bez problemów. Zdarza się mieć kontakt ze światem, ale najczęściej w bardzo dziwnych miejscach: 

  • Łazienka i to tylko w kabinie pryszcowej. 
  • Kuchnia – kiedy przytulę się do lodówki. 
  • Salon – przy oknie na wysokości 40-50 centymetrów od paratetu. 

Repeter wzmocnił sygnał i dostępność rozmów jest niemalże wszędzie, ale jest to mało stabilny sygnał. Często zanika przy chodzeniu lub zmianie pozycji w czasie rozmowy.

To nie rzecz, ale bez nich życie na wsi nie ma sensu: rodzina

W zasadzie rodzina powinna znaleźć się na samym początku listy, ale w związku z tym, że rodzina to nie rzecz jest na końcu. Co nie oznacza, że jest najmniej ważna, jest najważniejsza bez niej cały ten galimatias nie miał by sensu. To właśnie dla nich warto każdego dnia się budzić, każdego dnia przenosić góry. To właśnie rodzina nadaje sens całemu cyrkowi.

Tak wygląda lista rzeczy, która pomaga przetrwać zwykły dzień na wsi w głębokiej puszczy. Taki zwykły dzień, który zaczyna się od kawy i rozpaleniu w piecu, a kończy na szybkim prysznicu i rozpaleniu w piecu.

Jest to spis kilku rzeczy i nie dotyczą one sytuacji kryzysowych, które spotykają mieszkańców pchlich zadków przynajmniej raz w miesiącu. Kto wie może już niedługo przygotuję listę rzeczy dla kryzysowych sytuacji?

2 komentarze

  1. Co prawda to prawda. Dzięki tym rzeczom jesteśmy połączenie z całym światem. Na wsi bez nich bardzo ciężko by było.

    1. Dziękuję za Twoją opinię. Trafiłaś w samo sedno jesteśmy połączone z całym światem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *