Czym właściwie jest gospodarstwo rolne?

Zazwyczaj gospodarstwo rolne postrzegane przez osoby postronne jako człowiek, który ma pewną ilość ziemi. I na tej ziemi uprawia różne rośliny lub hoduje zwierzęta.

To tak faktycznie jest, ale z drugiej strony gospodarstwo rolne to prze wszystkim przedsiębiorstwo, które ma zaspokajać określone potrzeby klientów i przynosić zysk jego właścicielom. Szok? Rolnik chce zarabiać na tym co wyhoduje, na swojej pracy?

Wiele lat temu być może zadaniem rolnika było przede wszystkim wyżywić rodzinę z własnych upraw i ewentualnie zarobić na nadwyżkach.
Obecnie gospodarstwo rolne to biznes jak każdy inny.

Każdy właściciel ma jaką wizję swojego gospodarstwa, to nie tylko jakaś wizja tylko konkretne plany rozwoju i inwestycji, konkretna wiedza na temat pozyskiwania klientów.


Nie wyobrażam sobie stosowania ciężkiego sprzętu rolniczego, pestycydów, czy sztucznych nawozów.

W moim gospodarstwie większość prac pielęgnacyjnych wykonuję ręcznie: spulchnianie, odchwaszczanie, siew i zbiory.
Nie oszukuję. Nie posiadam certyfikatu ekologicznego, ale moje uprawy prowadzone są według wytycznych dla ekologicznych gospodarstw.

Najbardziej zależy mi na wysokiej jakości żywności, którą produkuję. Nie musi być piękna, ale musi być zdrowa i smaczna

Jeden komentarz

  1. Bardzo fajnie napisane. Mam nadzieję że kiedyś myślenie się zmieni i każdy będzie rozumiał gospodarstwo rolne tak jak to rozumiemy my. Dla wszystkich tych którzy mają swoje gospodarstwo rolne swoje przedsiębiorstwo zachęcam do odwiedzenia strony https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/tilt-turbo-575-ec tam można poczytać o środkach ochrony roślin i zbóż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *