mężczyzna w lesie obok zielona tablica z nazwą miejscowości Rudawka poniżej biała tablica z tekstem: obszar objęty stanem wyjątkowym

Czy to już koniec sezonu turystycznego w Rudawce?

W końcówce sierpnia turystów odstraszała nieciekawa pogoda. Niskie temperatury i intensywne opady deszczu ograniczyły chętnych na spędzanie czasu nad jeziorami w okolicach Augustowa. Początek września przyniósł przymrozki i kolejny spadek frekwencji turystów, jednak wciąż nie brakowało amatorów leśnych wędrówek i grzybobrania.

Prawdziwe apogeum ucieczki turystów przypadło jednak na okres wprowadzenie stanu wyjątkowego w trzykilometrowym pasie przygranicznym.

Opustoszały domki letniskowe, a nawet całosezonowe domy wypoczynkowe. Właściciele, tych nieruchomości mogą legalnie przebywać w obszarze stanu wyjątkowego po okazaniu dokumentów, to jakby w pośpiechu opuścili swoje letnie dacze.

Gmina płaska- miejscowości objęte stanem wyjątkowym

Na terenie gminy Płaska trzy sołectwa zostały objęte stanem wyjątkowym:

  • Rygol
  • Gruszki
  • Rudawka

Tu mogą przebywać jedynie osoby stale zamieszkające na tym obszarze, właściciele nieruchomości, osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub rolniczą.

Czy to koniec sezonu turystycznego?

Stan wyjątkowy został ogłoszony na 30 dni od daty publikacji, zakończy się w październiku zatem w momencie powrotu studentów na uczelnie i typowo jesiennej pogody.
Chociaż powróciła pogoda typowo letnia dla lokalnych przedsiębiorców oznacza to koniec sezonu i utratę zarobków.

Także dla miłośników leśnych wędrówek, grzybobrania, wycieczek kajakiem to już koniec sezonu. Nawet jeżeli stan wyjątkowy zostałby wcześniej odwołany w każdej chwili może dojść do załamania pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *