Zadajecie bardzo często pytania o to jak pakuję przesyłkę? Jak wysyłam paczki? Dlaczego tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej? Co znaczy bezpieczna paczka? Dziś opowiem trochę o tym jak pakuję przesyłkę i dlaczego akurat tak.

Przesyłka z nietypową zawartością

Nie ma co się oszukiwać słoiki z domowymi przetworami dla większości firm świadczących usługi przewozowe są nietypową zawartością. W ich regulaminach bardzo często zaznaczają, że nie poniosą odpowiedzialności za zawartość takiej paczki, a nawet mogą zwrócić przesyłkę do nadawcy.
Jedynie Poczta Polska zezwala na przewóz i ubezpieczenie takiej zawartości bez żadnych dodatkowych warunków. Drugim powodem, dla którego wybieram akurat te usługi jest fakt, że Poczta Polska ma wszędzie swoje punkty. Niby kuriera można zamówić do “domu”, ale niestety czasem czas oczekiwania na taką usługę trwa do 3 dni, przynajmniej w tym miejscu gdzie mieszkam.

Jak pakuję przesyłkę dla jej bezpieczeństwa?

O ile wybór przewoźnika nie stanowił problemu to w tym momencie zaczynają się schody. No bo jak zapakować taką nietypową przesyłkę?
Folia bąbelkowa? – mało ekologiczna. Gazety, papier? To za mało bezpieczne. Pozostaje karton.
Każdy słoik pakuję osobno w jakby tubę z kartonu i wkładam do pudełka wysłanego papierem, który stanowi amortyzację. Układam najściślej jak to możliwe. Kiedy jestem pewna, że wewnątrz kartonu noc się nie przesunie zamykam i oklejam karton.

Jak pakuję przesyłkę by była możliwie ekologiczna?

Wszelkiego rodzaje wypełniacze, albo są bardzo drogie, albo mało ekologiczne więc mój wybór padł na karton i papier. Nie chcę, żeby przesyłka mocno zwiększyła swoją wagę, ale też koszt jej nadania nie może przekroczyć wartości zakupionych słoików.
Jedną nie ekologiczną częścią, którą mogłam zastąpić czymś innym, jest wstążka. Lepsza była by jutowa, albo sznurek lniany, ale chcę dodać odrobinę koloru do moich przesyłek.
Do czego potrzebna wstążka?
Otóż wcześniej wspominałam, że pakuję coś co przypomina kartonową tubę. Jest faktycznie kawałek kartonu, który przewiązuję wstążką, żeby trzymał się słoika. Bez tego nie ma szans, żeby słoik dotarł bezpiecznie.

Waga przesyłki

Sam w sobie karton nie waży dużo, ale szklany słoik i do tego z tak cenną zawartością ma już dość spora wagę, a to przekłada się niestety na cenę przesyłki.
Muszę jednak na swoją obronę napisać, że koszt przesyłki powyżej 3 kg pokrywam osobiście, a Ty nic za to nie płacisz.
Co to znacz?
Im więcej zamówisz tym mniejsze koszty wysyłki poniesiesz. Więc czasem warto zamówić z 6-8 słoików, bo koszt będzie taki jak przy zamówieniu 4.

Jak pakuję przesyłkę dla Ciebie? Na zdjęciu kartonowe paczuszki przewiązane kolorowymi wstążkami.

Jeżeli uważasz, że w kwestii pakowania i wysyłki Twoich zakupów mogę coś poprawić podziel się opinią. Chętnie się dowiem co mogę robić lepiej.

Ostatnia kwestia. Nie zapomnij o zapisie do newslettera, bo dzięki temu Ty otrzymasz 50% zniżki na każdy produkt dostępny w sklepie, a ja będę mogła wysyłać Ci powiadomienia do wpisów podobnych do tego.

Kategorie: Poznaj nas

Borys

Kobieta, matka, partnerka, siostra. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie kilka drobnych sekretów. Mam wbudowany GPS, ? a tak serio chodzi o niesamowitą wręcz orientację w terenie. Wystarczy, że raz zobaczę jakieś miejsce zawsze będę wstanie do niego wrócić. Nigdy nie błądzę w lesie, chociaż w mieście mi się zdarza ? Wychowałam się na gawędach dziadka. Jest to umiejętność, którą nie wiele osób już posiada. Akurat miałam szczęście i poznałam sekrety prawdziwego Wernyhory. Piszę może nie ludowo czy folkowo, ale bajki całkiem, całkiem. Z jednej strony uwielbiam analitykę i zimną kalkulację, a z drugiej wierzę w moce nadprzyrodzone. Jeszcze trochę, a zacznę lewitować ? Trudno nie wierzyć w to co może być ukryte kiedy od małego dziadek nabijał głowę podaniami ludowymi, a babka odczyniała uroki. Dobrze, że chociaż rodzice z tych twardo stąpających po ziemi. Czasem sobie coś skrobnę. Lubię wszelkie prace ręczne, ale grawerowanie najbardziej.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.